Новини сівту. 12 травня. Для безпеки місцева влада закрила аеропорт Катанії.

виверження вулкану
На Сицилії може вивергнутися вулкан

Останнім часом вулкан проявляє велику активність – з початку року це виверження вже третє. А великі виверження трапляються на Сицилії раз на 150 років, і кожен раз вогненна лава накриває одне із сіл на схилі. Усього ж за час існування Етни, що заслужила прізвисько “Вогняна гора”, вивергалася понад 200 разів.

За даними Національного інституту геофізики і вулканології, цього разу на східному схилі Етни відкрився новий міні-кратер. Зараз прилади реєструють зростаюче коливання землі у внутрішній частині основного – південно-східного – кратера.

Тим часом стало відомо, що виверження вулкана Каримський на Камчатці в даний час становить загрозу для літаків. За останню добу було зафіксовано викиди попелу на висоту до 6 км над рівнем моря.

Як повідомив представник камчатського філії геофізичної служби РАН, небезпеки для навколишніх населених пунктів вулкан поки що не становить. Разом з тим, він зазначив, що Каримський, якому присвоєно помаранчевий колір небезпеки для авіації, зараз загрожує літакам. Частинки попелу можуть потрапити у внутрішні системи літака і привести до авіакатастрофи.

Джерело Топ Ньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.