Новини світу. 6 травня. Збій у системі охолодження стався на першому реакторі найбільшої японської АЕС “Касівадзакі-Каріва” у центральній префектурі Ніігата.

Касівадзакі-Каріва
На АЕС стався збій

За наявною інформацією, на розташованій у префектурі Ніігата АЕС виявлені проблеми в роботі аварійного клапана системи охолодження. Інформації про можливі витоки радіоактивних речовин не надходило.

Неполадки були виявлені в ході проведених у четвер ввечері перевірок на енергооб’єкті.

Представники ТЕРСО заявляють, що після виявлення збою в роботі оснащеного електроприводом клапана, співробітники станції були змушені закрити клапан вручну. За словами представника компанії, клапани, що є на інших шести енергоблоках працюють штатно.

В даний час фахівці намагаються з’ясувати причини нештатної роботи клапана системи охолодження реактора першого енергоблоку.

В кінці квітня TEPCO повідомила про плани будівництва морської дамби заввишки близько 15 метрів на північному заході острова Хонсю для захисту АЕС “Касівадзакі-Каріва” від можливих потужних цунамі.

Після аварії на АЕС “Фукусіма-1TEPCO отримувала безліч критичних зауважень від мешканців Японського архіпелагу та світового співтовариства з приводу неадекватності заходів, що вживаються для усунення ядерної кризи.

Раніше звучала критика і з приводу дій компанії після землетрусу 2007 року, що стався поблизу “Касівадзакі-Каріва.” В обох випадках енергокомпанію, зокрема, звинувачували у злочинній повільності, яка призвела (а у випадку з “Касівадзакі-Каріва” могла призвести) до трагічних наслідків.

Японська влада наполягає на створенні обов’язкових умов для забезпечення безперебійної подачі води для охолодження реактора при будь-яких обставин. Крім того, уряд вимагає оснастити АЕС аварійними генераторами для забезпечення безперебійної подачі електроенергії на випадок НС, а також провести відповідні тренування для персоналу.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.