Новини світу. 30 травня. Японія. Через сильні дощі в районі японської АЕС “Фукусіма-1” у нижніх приміщеннях аварійної станції помітно підвищився рівень радіоактивної води.

Фукусіма
"Фукусіму" заливають дощі

Про це повідомили сьогодні в дирекції енергокомпанії “Токіо електрик пауер”, яка є оператором АЕС.

Проливні дощі можуть послабити грунт і підсилити приплив води в нижні приміщення “Фукусіма-1“, що ускладнить роботи з дегідрації. Як відзначають в ТЕРСО, дощі, що тривають майже дві доби вже призвели до підвищення рівня води в 1-му реакторі на 20 сантиметрів. Не менш тривожна ситуація складається також у будинках 3-го реактора. Всього в турбінних залах і технічних колодязях цих реакторів, а також 4-го енергоблоку скупчилося близько 85 тисяч тонн небезпечної рідини.

Зараз оператор станції робить зусилля по скороченню витоку радіоактивної води і найближчим часом готується до запуску більш надійної схеми охолодження.

Сильні зливи стали продовженням  тихоокеанського тайфуну “Сонгда”, що обрушився в кінці минулого тижня на острів Хонсю. Його жертвою на півдні Японії стала одна людина, ще двоє зникли безвісти, повідомили сьогодні місцеві власті. За останніми даними адміністрація префектури Окінава, всього в результаті стихійного лиха постраждало понад 60 осіб.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.