Новини здоров’я. 13 травня. Навіть музика середнього рівня гучності, що виходить з навушників плеєра, здатна нанести серйозні пошкодження органам слуху, попереджають вчені з Арабських Еміратів.

музика- плеєр
Від гучної музики страждають ваші вуха

Щоб позбутися слуху, не обов’язково всю ніч простояти на дискотеці під динаміками. Експерти з Арабських Еміратів впевнені, що тривале прослуховування не дуже гучної музики в МР3-плеєрі так само шкідливе, як і гучний звук, адже навіть у цьому випадку органи слуху піддаються надмірному навантаженні і можуть незворотно постраждати.

Якщо слухати музику протягом восьми годин гучністю у 90 децибел, можна позбутися слуху. Приблизно такий шум створює газонокосарка або транспорт на завантаженій дорозі. Органи слуху здатні витримати лише 8 годин подібного звукового впливу, перш ніж клітини середнього вуха почнуть руйнуватися.

Кожні додаткові п’ять децибел знижують час можливого прослуховування в два рази. Наприклад, вухо здатне витримувати шум  у 95 децибел лише чотири години. Шум в 120 децибел може назавжди травмувати слух практично миттєво.

Найбільш оптимальним, на думку експертів, є прослуховування плеєра зі звуком, увімкненим на половину потужності. Музику можна слухати протягом 5 годин на гучності 60% перш, ніж це стане небезпечним. Звук на 90% гучності не повинен впливати на вуха більше 10-15 хвилин. У такому випадку любителям гучної музики необхідно давати своїм вухам регулярний відпочинок для відновлення.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.