Новини політики. 24 травня. Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнає, що в міліції до затриманих застосовуються тортури.

Анатолій Могильов, МВС, міністр
Могильова цікавить рівень довіри до МВС

“Робота міліції досі оцінювалася за показниками розкриття злочинів. Потрібно було скласти певну кількість протоколів. При цьому нікого не цікавило, скоїв чоловік правопорушення чи ні. Роби що хочеш, але протокол здай, за всяку ціну витрусіть з людини визнання, навіть якщо він ні в чому не винен “, – зазначив він, пише “Коммерсант-Украина”.

З іншого боку, за словами Могильова, половину пограбувань перекваліфікували в менш тяжкий злочин – крадіжку.

“Або просто викидали заяви громадян в урну, пообіцявши розібратися Статистика була чудовою Але реальна віддача -нульова. І довіра громадян до міліції – теж.”, – підкреслив глава МВС.

У той же час Могильов зазначив, що зараз відбувається зміна критеріїв оцінки роботи міліції.

“Тепер основна наша вимога до співробітників міліції – допомагати людям Якщо співробітники не справляються зі своїми обов’язками, працюють по-старому, заради статистики, їх необхідно карати. Аж до звільнення з роботи”, – підкреслив він.

Чиновник переконаний, що в результаті таких заходів “дуже скоро почнуться розмови про падіння рівня розкриття злочинів”.

“Але в Польщі, наприклад, рівень розкриття становить всього 40%. А довіра громадян до польської поліції набагато вище, ніж у нас до міліції.”, – Сказав він.

Однак, щоб домогтися цього, міліції необхідно підвищити мотивацію співробітника правоохоронних органів, вважає чиновник.

“Рівень його заробітної плати має бути таким, щоб він не залежав від зовнішніх чинників У нас рядовий патрульно-постової служби отримує трохи більше 1,6 тисячі гривень, а охоронець у супермаркеті. – Як мінімум вдвічі більше, хоча характер роботи схожий. Про яку в такому випадку мотивацію може йти мова?”, – зазначив Могильов.

Він вважає, що в нинішніх реаліях рядовий співробітник ППС повинен отримувати мінімум 4 тисячі гривень. Маючи високу зарплату і гідний соціальний пакет, працівник міліції не буде брати хабарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.