Новини світу. 13 травня. 26 країн Шенгенської зони виступають за відновлення контролю на своїх кордонах.

шенгенська зона
Пересуватися Шенгеном тепер буде важче

Голови МВС країн Євросоюзу домовилися про необхідність відновлення паспортного контролю в країнах Шенгенської зони у зв’язку з припливом іммігрантів з держав Північної Африки.

Міністри виступили за перегляд правил Шенгенського законодавства ЄС, що діє 10 років. Вони заявили про те, що потрібно дозволити урядам 26 країн Шенгенської зони відновити контроль на своїх кордонах.

Крім того, глави МВС домовилися про необхідність повернення на батьківщину іммігрантів з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Ініціаторами перегляду правил виступили Франція і Італія. Протягом останніх тижнів ці держави сварилися одне з одним і панікували через наплив іммігрантів з Тунісу. За словами європейських дипломатів, рішення про відновлення прикордонного контролю підтримали глави МВС 15 з 22 країн ЄС, які раніше підписали Шенгенську угоду.

Лише міністри чотирьох держав ЄС виступили проти. Питання про відновлення паспортного контролю буде обговорюватися в червні в ході зустрічі прем’єр-міністрів і президентів країн ЄС. Реформування Шенгенського законодавства ЄС також має бути схвалено в Європейському парламенті.

Вільна від паспортного контролю зона включає в себе країни Шенгенської угоди, в яку входять 22 країни ЄС, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Норвегія і Ісландія. На цій території проживає більше 400 мільйонів людей.

Як повідомлялося раніше, влада Данії має намір відновити митний контроль із суміжними європейськими країнами – Німеччиною і Швецією.

Питання про прикордонний контроль у Шенгенській зоні було порушено у зв’язку з великим припливом іммігрантів з країн Північної Африки, де відбуваються революційні події.

17 квітня спалахнув скандал, пов’язаний з тим, що французька влада блокувала поїзди, що прямують з італійського міста Вентимілья до Франції, на яких збиралися перетнути кордон прибулі з Тунісу іммігранти і європейські правозахисники. МВС Франції неодноразово заявляло, що нелегалам, які прагнуть потрапити в цю країну, в’їзд закритий.

Джерело Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.