Новини України. 6 травня. Колишня медсестра Муаммара Каддафі – Галина Колотницька поїхала до Норвегії і нібито попросила там політичного притулку.

Галина Колотницька
Галина Колотницька попросила притулку в Норвегії?

Її дочка, 20-річна Тетяна, побічно підтвердила: «Мама справді кілька днів тому полетіла до Норвегії. Але відповідати на питання про те, чому вона прийняла таке рішення, я не буду. Це її особисте життя, її право. Скажу лише, що на наші відносини з мамою її від’їзд не вплине. Вона як і раніше залишається для мене найближчою людиною».

Нагадаємо, вперше про медсестру з містечка Бровари на Київщині, яка пропрацювала в резиденції Каддафі близько 8 років, світ довідався завдяки скандальному сайту Wikileaks.

У кінці лютого, після початку громадянської війни в Джамахірії, медсестра повернулася в Україну, а через кілька тижнів знову поїхала. «Моя добра знайома дружить з Галиною і розповіла мені, що та тривалий час відпочивала в Туреччині», – розповіла лікар-терапевт, яка працювала в Лівії.

У Джамахирії чутки про любовний зв’язок Колотницької з Муаммаром не підтвердили. «Це неправда, – стверджують медики, які добре знайомі з Галиною. – У неї нібито був роман із старшим сином і спадкоємцем Каддафі Сейфом аль-Ісламом. За чутками, після приїзду до Лівії вона довго за ним доглядала, так як він, чи то був поранений, чи то захворів. А коли одужав, цей роман закінчився ».

Це побічно підтверджують і інші джерела Сегодня в Лівії. Крім того, вони кажуть: «У Туреччині Галя, за неперевіреними даними, була з нареченим. Йому за сорок, він теж медик і громадянин однієї з країн Східної Європи. Познайомилася вона з ним в Лівії. І начебто саме він і допоміг їй перебратися до Норвегії».

За даними норвезької газети VG, яка посилається на свої джерела, в середу вночі українська медсестра була помічена в приймальному центрі Рефстад в Осло і, нібито, написала заяву про надання притулку. Влада Норвегії інформацію VG поки не підтвердила.

Не змогли дати офіційні коментарі і в посольстві України. «Поки я не можу ні підтвердити, ні спростувати ці відомості», – сказав посол України в Норвегії Олександр Цвєтков.

Навіщо ж Галині Колотницькій знадобилося просити притулку в Норвегії? За версією джерел “Сегодня” в українських спецслужбах, «скринька може відкриватися просто». «Норвегія є членом НАТО, – каже джерело. – Можливо, ця країна погодилася прийняти медсестру через те, що вона довгий час прожила в резиденції Каддафі і є носієм інформації про місця, в яких він може переховуватися.

У цих даних зацікавлені учасники операції «Одіссея. Світанок». Зараз вони полюють на лідера Джамахирії. І, мабуть, сподіваються, що, розправившись з ним, зможуть припинити громадянську війну в Лівії і привести до влади повстанців.

До речі, ця версія дає відповідь і на питання про те, чому норвежці не коментують інформацію про надання притулку Колотницькій. Швидше за все, вони побоюються замахів на життя свого джерела інформації з боку лівійців. От і мовчать. Медсестра просто емігрувала до Норвегії, а не просила політичного притулку. Адже в Україні Галині нічого не загрожувало».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.