Новини світу. 21 травня. Мадрид в ніч з 20 на 21 травня охопили акції протесту: незважаючи на заборону маніфестацій, яка вступила в силу за день до виборів у місцеві та регіональні органи влади, іспанці вийшли на вулиці столиці.

страйк-іспанія
Іспанці протестують проти безробіття

Демонстранти зустріли північ хвилиною мовчання, а потім почали скандувати антиурядові гасла.

Початок мітингів в Іспанії поклав тиждень тому сидячий страйк іспанців,  які протестують проти 45-відсоткового рівня безробіття серед молоді. Поступово кількість демонстрантів в Мадриді зросла до 25 тис. людей, потім масові акції перекинулися на інші іспанські міста.

Багато учасників маніфестацій заклеїли собі рот скотчем на знак того, що вони позбавлені свободи слова. Іспанська молодь впевнена, що навіть незважаючи на наявність диплома про вищу освіту у її представників немає перспектив влаштуватися на роботу за фахом.

Міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес вже заявив, що поліція не буде втручатися в хід мирних демонстрацій, оскільки влада не хоче вирішувати одну проблему, створюючи при цьому іншу.

Рівень безробіття в Іспанії становить 21,3%, і цей показник є найгіршим в Євросоюзі. Кількість громадян, які не працюють, 4,9 мільйонів осіб. Прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро заявив, що розуміє протестувальників і разом з урядом спробує відновити іспанську економіку і вирішити питання з безробіттям.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.