Новини науки. 14 травня. Лондон. Вчені з Університетського коледжу Лондона прийшли до висновку, що у малоосвічених людей старіння клітин відбувається швидше, ніж у тих, хто здобув вищу освіту.

Львівський університет
Альма Матер продовжує життя

Як відзначає Бі-бі-сі, зв’язок між здоров’ям і соціоекономічним становищем був встановлений ​​вже давно. Бідніші люди в середньому більше палять, менше займаються спортом і рідше звертаються до лікарів.

Проте результати останнього дослідження вказують на те, що рівень освіти, ймовірно, впливає на здоров’я людини більше, ніж рівень життя або положення в суспільстві. Причини зв’язку з цим поки не дуже зрозумілі, проте учені припускають, що більш освічені люди в цілому схильні приймати правильніші рішення щодо своєї поведінки і стилю життя. Не виключено також, що освічені люди відчувають менше стрес або краще справляються з ним.

За словами керівника дослідження, професора Ендрю Степто, рівень освіти багато в чому зумовлює соціальний клас, і дослідження вказує на те, що тривалий вплив на людину умов життя в нижчих шарах суспільства посилює процес старіння на клітинному рівні.

У рамках експерименту вчені взяли аналізи крові у більш, ніж 400 чоловік у віці від 53 до 75 років. Потім проводилось вимірювання частин ДНК, що знаходяться на кінцях хромосом (теломер), чим вони коротші, тим швидше людина старіє. Було встановлено, що люди з невисоким рівнем освіти мали більш короткі теломери. Тобто процес старіння у них протікав швидше.На довжину теломер не впливав ні соціальний, ні економічний статус.

Професор Стівен Холгейт, який очолює комісію при британській Медичній Раді, говорить, що результати цього дослідження підтверджують висновки, до яких вчені приходили і раніше.

«Рішення, які ви приймає на перших стадіях життя, можуть значно вплинути на ваше здоров’я, – сказав Холгейт Стівен. – Визначити причинну залежність дуже складно, але це дослідження вказує, що освіта приносить більше користі, ніж гарна робота”, – відзначив учений.

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.