Новини України. 13 травня. Генпрокуратура розцінює голодування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як тиск на слідство.

Юрій Луценко
Своїм голодуванням Луценко тисне на ГПУ, вважає Пришко

Про це з трибуни парламенту заявив заступник генпрокурора Анатолій Пришко.

“Оголошення голодування Луценком є нічим іншим, як ретельно продуманим тиском на органи прокуратури, суд, громадськість з метою уникнення кримінальної відповідальності та впливу на судочинство. У будь-якій демократичній правовій державі такі засоби є незаконними та неприйнятними”, – сказав він.

Пришко додав, що у минулому році у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань оголошували голодування близько 100 ув’язнених.

“Жодного разу до осіб, які оголошували голодування, заходів для їх примусового годування не застосовувалося, будь-яких тяжких наслідків не наступило. У зв’язку з голодуванням запобіжний захід теж нікому не змінювався”, – сказав він.

Пришко вкотре наголосив, що питання щодо обрання Луценку запобіжного заходу вирішено судом, “і він буде утримуватися під вартою до 26 травня”.

“Після цього в установленому законом порядку буде вирішено питання щодо обрання йому цього або іншого запобіжного заходу. Це питання належить до компетенції суду”, – заявив він.

Говорячи про здоров’я Луценка, Пришко зазначив, що його оцінюють як стан середньої тяжкості, що обумовлено перебігом голодування. “При цьому функціонування його життєвоважливих органів не порушено”, – сказав він.

Луценко добровільно обрав цей шлях. У нього є право вибору, який ми не маємо права порушувати. Є вибір вживати їжу, є вибір вживати суміш, є вибір відмовитися. Він, на жаль, обрав такий шлях, який створює загрозу його здоров’ю. Ми робимо все, щоб його захистити”, – додав Пришко.

Крім того, він наголосив, що захисникам Луценка і його дружині надана можливість у будь-який час його відвідувати і захищати.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.