Новини світу. 11 травня. Лівійські повстанці провели успішну операцію із захопленню однієї з військових баз в передмісті Тріполі.

Прапор лівійських повстанців
Повстанці підняли свій прапор вперше від початку війни

На їхній бік перейшли військовослужбовці регулярної армії, що дозволило розвинути успіх і захопити важливий рубіж в районі Сук-ель-Джумаа. За свідченнями очевидців, над столицею вперше з початку повстання 17 лютого підняли у ряді кварталів триколірні королівські прапори.

Бої в Тріполі продовжуються, повстанцям допомагають ВПС НАТО, які час від часу завдають ракетно-бомбові удари. Серед урядових об’єктів, які піддалися повітряним рейдам – будівлі парламенту, військової розвідки, держтелерадіо та інформагентства.

Укріплений комплекс Баб-ель-Азізія, де, як передбачається, ховається в бункері полковник Муаммар Каддафі, є постійною метою авіанальотів. У настроях жителів Тріполі настав переломний момент. Лівійського правителя залишають вірні йому досі вожді племен.

На захід від Тріполі в “берберському трикутнику” і в горах Джебель-ель-Гарбі, схоже, ініціатива також переходить до рук повстанських ополчень. Розвивають свій успіх захисники Місрати, просуваються до міста Злітена за 160 км від Тріполі.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.