Огляд преси. 10 травня. Експерт французького Національного центру наукових досліджень (CNRS) Венсан Жессер вважає, що відновлення напруженості в Тунісі – симптом продовження кризи в країні.

Туніс
Революційний процес в Тунісі продовжується

“Насправді, революція ще на самому розпалі, – сказав він в інтерв’ю Le Monde – Глибока криза, що призвела до народного повстання, не вирішилася з відходом Бен Алі“.

Молодь, яка відчувала себе приниженою при Бен Алі, не позбулася цього відчуття і хоче діяти далі.

“Революційний процес триває. Це свідчить про нестачу легітимності перехідного уряду в очах населення”, – підкреслив політолог в бесіді з кореспондентом газети.

Ситуація залишається складною. Від тимчасового уряду вимагають вирішення структурних проблем безробіття і нестабільності, однак він не в змозі з ними впоратися саме в силу своєї тимчасовості. Крім того, відновленню економіки заважає серйозна туристична криза, підкреслив експерт.

Перенесення дати виборів, про яке оголосив 8 травня прем’єр-міністр, було зроблено на прохання політичних сил, які потребують часу для підготовки до виборів. До того ж вони вважають, що поспішні вибори на руку ісламістським партіям і прихильникам колишньої партії Бен Алі.

“У той же час зміна графіку виборів прем’єр-міністром наводить на думку про те, що він продовжує контролювати політичне життя, – вважає Жессер – Безсумнівно, він хоче показати: хоч він займає цю посаду тимчасово, в майбутньому його теж слід брати до уваги”.

Однак така гра, на думку політолога, небезпечна так як багато тунісців можуть розцінити її як “міні-переворот”.

“Єдина легітимність цього уряду в його тимчасовості: найменша ознака, що видає бажання зберегти владу довше відведеного терміну, буде сприйнята як прагнення конфіскувати демократію. Це може привести до відродження протестного руху”, – підкреслив експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.