Новини культури. 19 травня. Канни. Дирекція Каннського кінофестивалю оголосила “персоною нон грата” відомого режисера Ларса фон Трієра, який на прес-конференції в середу назвав себе “нацистом”, говориться в комюніке фестивалю.

Ларс фон Трієр договорився

Представляючи в середу свій фільм про кінець світу під назвою “Меланхолія“, режисер зробив скандальну заяву. Відповідаючи на питання про свої німецькі корені, фон Трієр заявив, що розуміє Гітлера, але тут же додав, що нічого не має проти євреїв і засуджує Голокост. У середу він вибачився перед фестивалем за свої висловлювання, дирекція прийняла це до відома.

У четвер адміністративна рада фестивалю провела надзвичайне засідання і висловила жаль, що “Ларс фон Трієр вирішив використати трибуну (фестивалю) для неприйнятних і суперечать ідеалам людства і благородства виразів”.

“Адміністративна рада рішуче засуджує ці заяви і оголошує Ларса фон Трієра “персона нон грата” на Каннському фестивалі, ця заява негайно вступає в силу”, – йдеться комюніке.

За даними французьких ЗМІ, фільм “Меланхолія” продовжить брати участь в основному конкурсі.

За останній час вже два видних діяча культури, модельєр Джон Гальяно та актор Чарлі Шин, поплатилися роботою за свої висловлювання, розцінені як расистські. У відношенні Гальяно, крім того, було заведено справу.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.