Огляд преси. 4 травня. У ході операції по захопленню бен Ладена були знайдені десятки жорстких дисків, справжня “золота жила” для пошуків терористів і запобігання майбутніх терактів, пише Глаука Маджі в матеріалі, опублікованому в газеті La Stampa.

Американці дуже раді, що заволоділи технікою бен Ладена

“Усама був упевнений, що знайшов надійний притулок, і тому ні про що не турбувався і зберігав на триповерховій віллі документи, комп’ютери та дискети своєї Al Qaeda Inc. Величезні обсяги інформації, яка опинилася в руках аналітиків ЦРУ і Пентагону“, – пише видання.

“Тероризм не помер, але ризиковане і виграшне рішення Обами, який віддав наказ про здійснення операції, гідною голлівудського фільму, замість того щоб застосувати безпілотники, які б зруйнували віллу, починає приносити великі дивіденди. Спецпідрозділ в ході рейду вилучив, щонайменше, 10 комп’ютерних запам’ятовуючих пристроїв (комп’ютерна пам’ять), п’ять персональних комп’ютерів і більше ста пристроїв для зберігання даних (диски, dvd, флеш-накопичувачі USB). “Ми знаходилися на об’єкті близько 40 хвилин, і нам вдалося заволодіти великою кількістю матеріалів”, – заявив радник Білого дому по боротьбі з тероризмом Джон Бреннан. “Ми маємо намір у найкоротші терміни з’ясувати, чи є в отриманих даних відомості про теракти, що готуються”, – продовжив він. Бреннан також зазначив, що американців цікавить, чи осередки, що мають відношення до “Аль-Каїди“, володіють технологічною, бактеріологічною або ядерною зброєю”, – пише автор статті.

“Будь-які речі, знайдені на місці проведення операції, починаючи від документів і закінчуючи предметами, які можуть здатися зовсім марними, здатні допомогти слідчим просунутися дуже далеко, розкрити коло осіб, які підтримували відносини з верховним лідером. Всі люди, що знаходилися на віллі і не брали участь в перестрілці, включаючи дітей, в даний час знаходяться під охороною пакистанської поліції “, – повідомляє автор статті.

Джерело La Stampa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.