Новини культури. 23 травня. У Трускавці 2-5 червня відбудеться міжнародний кінофестиваль “Золота пектораль”.

Емір Кустуріца
Кустуріца приїде до Трускавця

У конкурсній програмі покажуть 58 фільмів з України, Росії, Грузії, Азербайджану, Куби, Латвії, Аргентини та Франції. “Фестиваль будемо проводити вдруге. Минулого року показували лише українські та російські стрічки, цього разу участь беруть й інші країни”, – сказав президент кінофестивалю Костянтин Стогній.

Він також розповів, що ідея проводити такий фестиваль виникла у нього 3 роки тому. “Тоді я залишив державну службу. Вмикав телевізор, але не міг дивитися фільми, які там показували. Вирішив, що настав час знімати і дивитися нормальні фільми. Потім запропонував своїм друзям зустрітися, щоб обговорити цю проблему. На мою пропозицію відгукнувся Андрій Лопушанський. Зараз він є співзасновником та меценатом кінофестивалю”, – відзначив Стогній.

Кінофестиваль проводитимуть у санаторно-курортному комплексі “Женева“. Спеціальним гостем стане сербський кінорежисер Емір Кустуріца.

Спеціально до його приїзду у санаторії облаштували президентський номер. Також на фестиваль запросили акторів Лева Дурова, Сергія Жигунова, Володимира Горянського та Остапа Ступку.

На адресу журі фестивалю надійшло 200 стрічок. До початку фестивалю вони мають обрати 58 фільмів, які братимуть участь у конкурсі. “За 3 дні члени журі не встигнуть переглянути всі стрічки, тому ми починаємо робити це заздалегідь. Навіть сьогодні кожен з нас отримав по 10 фільмів. До понеділка маємо їх переглянути і написати анотації”, – розповів член журі кінофестивалю Андрій Бенкендорф.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.