Новини світу. 20 травня. Ситуація в Білорусі, де місцевий “зайчик” стрімко падає в ціні в порівнянні з американським доларом, залишається вкрай напруженою, і жителі все більше піддаються паніці.

білорусь -черги
Білоруси панікують через кризу в країні

З місцевих магазинів зникла побутова техніка, з прилавків змітають всі запаси солі та цукру через чутки про можливе подорожчання. Банки підвищують відсотки по виплатах або вимагають виплачувати належну суму в іноземній валюті, хоча це суперечить укладеним раніше договорам.

У більшості міст країни біля банкоматів вишикувалися величезні черги: люди сподіваються зняти всю зарплату у зв’язку з чутками, що влада заборонить видавати більше 500 тис. рублів на місяць з банківських карт.

За минулі десять днів ціни на всі основні продовольчі і промислові товари підвищувалися двічі. Одночасно з тим міністр сільського господарства і продовольства Білорусі Михайло Русий зробив гучну заяву, ніби проблем на продовольчому ринку не спостерігається. Він заявив, що не вважає ціни на товари високими, і попросив навести як приклад іншу державу, де помідори будуть коштувати 8 тис. рублів за кілограм.

Натомість експерти говорять про зворотне: ціни на продовольство зросли за місяць на 12,2%. У квітні в порівнянні з березнем вартість продовольчих товарів зросла на 5,5%, у той час як в Україні – всього на 1,5%.

Між тим міністр не виключив, що держава підніме закупівельні ціни на продовольство у виробників. М. Русявий заявив, що скорочення імпорту іноземної продукції в країну викликано тим, що Білорусія самостійно замінює ввезені товари. Міністр заявив також, що білоруський рубль впав не так сильно, як про це пишуть ЗМІ.

На незалежних інтернет-майданчиках, де громадяни здійснюють купівлю-продаж валюти, курс російського рубля складає 236 рублів, а долара – 6782 рублів, що в два рази більше від офіційного курсу. Генпрокуратура Білорусії активно переслідує незалежні інтернет-майданчики з обміну валюти, які, на думку відомства, провокують спекуляції на фінансовому ринку.

Вартість оренди житла в Мінську виросла на 20% в порівнянні з квітнем. Тепер замість 250 доларів за однокімнатну квартиру агентства за вимогами власників встановили ціну в 300 доларів.

На деяких підприємствах робітник, який йде у відпустку, отримує спеціальну довідку для пред’явлення державним ревізорам. Паралельно влада рятує збиткові підприємства за допомогою примусового збуту.

Взявшись за ситуацію на валютному ринку, влада вирішила перевірити ідеологічну підкованість населення. Днями в одну з мінських шкіл прибули співробітники Держконтролю, які відвідали заняття першокласників. Співробітники відомства запитали у школярів, хто з них хоче жити в США. Після того як більшість учнів відповіли ствердно, від директора зажадали звільнити завуча з ідеології. Тепер стоїть питання про звільнення самого директора.

Тим часом влада країни намагається отримати за кордоном кредити для порятунку економіки Білорусії. Питання про надання кредиту Мінську з фонду ЄврАзЕС буде вирішене 4 червня в Києві, де зустрінуться міністри фінансів країн СНД і пройде засідання антикризового фонду організації. Прем’єр-міністр Білорусії Михайло Мясникович висловив надію, що країні дадуть хоча б 3,5 млрд доларів.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.