Новини України. 24 травня. Компанія “Сістем кепітал менеджмент” оприлюднила рейтинг українських вищих навчальних закладів “Компас-2011”.

університет Шевченка
Кращі виші криїни знаходяться в Києві

Дослідили 234 вузи в п’яти напрямках: бізнес та економічні спеціальності, інженерно-технічні, юриспруденція, інформаційні технології та архітектура і будівництво.

“Перша п’ятірка природна. Це вузи, які мають спеціальності економічного, бізнесового і правничого спрямування. Рейтинг підказує, чого хочуть роботодавці, де будуть вищі зарплати, які пріоритети є на сьогодні”, — коментує Павло Полянський, керівник Центру освітнього моніторингу.

Керівники університетів, які не опинилися на чолі цього рейтингу, мають звернути увагу на спеціальності, що в них викладають. Вони не допрацьовані. А в деяких вузах їх викладають неприродно. Бо коли в мистецькому вузі є підготовка правників, економістів і дипломатів, це ошуканство.

Чи може рейтинг призвести до підняття вартості навчання?

“За теперішньої демографічної ситуації — ні. Імовірно, що на популярні спеціальності — міжнародна економіка, міжнародні відносини та юридичні спеціальності, припущення про підняття цін може мати під собою ґрунт. Будь-яке високе місце будь-якого вузу в будь-якому рейтингу — це теж елемент бренду”.

Чи підніматимуться донецькі вузи в рейтингу, допоки Віктор Янукович при владі?

“Припускаю, що так може статися. Але немає інформації про намагання політиків вплинути на рейтинг. Йому довіряють”.

Чому наші вузи не посідають гідних місць у світових рейтингах?

“Держава має привести до відповідності розмір плати за навчання для іноземних студентів, він високий. А якість освітніх послуг низька. А ще треба стимулювати іноземних учених до викладання в Україні. У нас важко отримати дозвіл на роботу для фахівців такої категорії. Процедура триває півроку. Вони не хочуть їхати, бо багато часу потрібно витратити на бюрократію”.

Перша п’ятірка рейтингу вузів “Компас-2011”

1. Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”.

2. Київський національний університет ім. Шевченка.

3. Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана.

4. Національний університет “Києво-Могилянська академія”.

Київський національний університет будівництва та архітектури.

5. Національний університет “Львівська політехніка”.

Донецький національний технічний університет.

Повний перелік вузів рейтингу можна подивитися на сайті www.yourcompass.org

Джерело Газета.уа