Новини України. 26 травня. Кожен третій українець працює не за фахом, а диплом в більшості випадків потрібен менеджерам тільки для оформлення на роботу, повідомили представники Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

диплом
І кому потрібен диплом?

Так, результати опитування, проведеного порталом, свідчать, що 37,4% респондентів працюють не за фахом. При цьому 36,6% зазначили, що їхня робота безпосередньо стосується освіти, отриманої у ВНЗ, а 25,7% стверджують, що працюють у сфері, яка близька до їхньої спеціальності.

Як повідомили представники hh.ua, результати опитування також показали, що більше, ніж у половині випадків про диплом або не питають, чи цікавляться його наявністю лише при оформленні на роботу.

“Всього 37,8% українців відповіли, що на співбесіді роботодавець цікавився їхнім дипломом. У кожного четвертого документ про освіту не питали взагалі, а 36,04% респондентів відзначили, що диплом пригодився їм лише для офіційного оформлення на роботу”, – йдеться в повідомленні.

У більшості випадків відсутність профільного освіти не є причиною відмови роботодавця – так відповіли 62,5% опитаних, кажуть кадровики, і відзначають, що тільки 22,7% респондентів не отримали бажаної роботи через диплом.

З іншого боку, роботодавцям важливо, щоб освіта кандидата відповідало профілю роботи – кожен третій з опитаних зазначив, що на цьому акцентували при прийомі на роботу.

Тим часом, як повідомляє hh.ua, 25,5% компаній готові наймати працівників, освіта яких хоча б приблизно відповідає обраному профілю. При цьому 24,1% роботодавців цікавить лише наявність документа про вищу освіту, а 20,2% респондентів відповіли, що компанії було байдуже, яка в них освіта.

Опитування проходило на порталі hh.ua в травні 2011 року. На питання відповіло 3835 українців з усіх регіонів країни. 59,9% – кияни, 6,8% – жителі Дніпропетровська та області, 5,9% – з Донецька і області, 4,08% – харків’яни, по 3% – львів’яни й одесити. Користувачі порталу – менеджери середньої та вищої ланки. 75% респондентів в даний момент працевлаштовані, а 25% – шукають місце роботи. 51% – жінки, 49% – чоловіки.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.