Новини світу. 28 травня. Японія. Аварійна японська АЕС “Фукусіма-1”, на якій тривають роботи з відновлення систем охолодження реакторів, не повністю готова до літніх тайфунів і щорічного сезону “цую” (“сливові дощі”), що наближається , повідомляє в суботу сайт японської газети Санкей з посиланням на компанію-оператора TEPCO.

Фукусіма
Фукусіма ще не готова до літа

Фахівці компанії мають намір покрити енергоблоки покриттям з поліетиленової тканини, однак ефективність цього заходу невідома.

Зливи можуть сприяти попаданню радіоактивної води в навколишнє середовище, а тайфун може завдати пошкодження об’єктам АЕС.

“Існує загроза відключення джерел живлення через літні блискавки. Сильний тайфун може пошкодити поліетиленове покриття”, – заявила TEPCO.

Товщина стін енергоблоків становить близько одного метра, проте дахи першого, третього і четвертого енергоблоків були зруйновані в результаті вибухів, що відбулися услід за ударом стихії 11 березня.

Тадасі Найто, експерт з енергетики, відзначає, що результативність укриття енергоблоків обмежена, так як радіоактивна вода може протікати у навколишнє середовище не тільки з них, але і з інших місць.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.