Новини України. 31 травня. Дев’ять тисяч китайських студентів навчаються в Україні. Це найбільше серед усіх іноземних студентів.

Дмитро Табачник
Табачник вважає своє рішення дозволити навчання російською мовою дуже мудрим

Про це в інтерв’ю “Ехо Москви” розповів міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

За його словами, дозвіл Міносвіти самостійно вибирати вищим навчальним закладам мову навчання для іноземних студентів дав значний ефект.

“На три тисячі збільшилася кількість студентів-контрактників з різних країн, які хочуть навчатися в українських вузах тільки тому, що там можна здобути вищу освіту російською мовою. Сьогодні ми маємо 48 тисяч контрактників, що втричі більше, ніж у радянські часи, в роки розквіту Української СРСР як одного з головних центрів радянської освіти”, – зазначив чиновник.

“На першому місці – Китай, більше 9 тисяч студентів, на другому місці – контрактники з РФ, більше 6 тисяч, на третьому – з Туркменістану, маленька країна, 5 млн. населення та більше 5 тисяч студентів-контрактників. Плюс ми, звичайно, беремо з кожної країни ще якусь кількість на бюджетне забезпечення, для того щоб підтримувати двосторонні зв’язки між університетами”, – розповів Табачник.

Відповідаючи на питання журналіста, як в Україні справи з російською мовою, Дмитро Табачник заявив: “З російською мовою, незалежно від рішення Ради і від того, хто працює міністром освіти України, все в порядку. Російська мова одна з наймогутніших і багатих на планеті. Тому ні Рада йому не перешкода, ні будь-які інші національні парламенти”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.