Новини світу. 14 травня. Китай. Китай цього року виділить 150 млн юанів (23 млн дол) на забезпечення безпеки об’єктів атомної галузі країни, передає “Сіньхуа”.

китай
Китай витратить на дослідження мирного атома $23 млн

Як відзначає агентство, торішній бюджет Міністерства охорони навколишнього середовища країни не передбачав ні одного проекту з ядерної безпеки.

Раніше на цьому тижні генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що країни, що використовують атомну енергію, зобов’язані забезпечити стійкість реакторів до природних катастроф, подібних руйнівному землетрусу в Японії, який призвів до аварії на АЕС “Фукусіма-1”. Як підкреслив генсек ООН, ситуація в Японії розкрила численні прогалини в стандартах безпеки атомної промисловості.

Відзначимо, що в Китаї діють 7 АЕС з 13 реакторами. Ще 26 з 53 реакторами чекають своєї черги на будівництво.

На тлі катастрофи в Японії станом мирного атома вже зацікавилося багато європейських країн. Так, Швейцарія припинила плани зі спорудження нових і заміні старих АЕС. Німеччина оголосила, що всі АЕС в країні будуть ретельно проінспектовані у зв’язку з витоком радіації в Японії. Росія заявила, що не збирається обмежувати будівництво АЕС. Проте прем’єр-міністр РФ Володимир Путін доручив перевірити стан російських АЕС.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.