Новини світу. 6 травня. Дні полковника Муаммара Каддафі, який опинився в міжнародній ізоляції, добігають кінця, вважає Контактна група з Лівії.

Муаммар Каддафі
Каддафі залишилось правити ще недовго

Друге засідання цієї групи пройшло в четвер у Римі – на нього зібралися представники 22 країн, а також шести міжнародних організацій, включаючи НАТО, ООН і Лігу арабських держав.

У підсумковому документі підтверджуються принципи, закладені на першій зустрічі в столиці Катару 13 квітня. Підкреслюється, зокрема, необхідність політичного врегулювання кризи при безпосередній участі самих лівійців.

Міжнародне співтовариство підтвердило взяті на себе зобов’язання по захисту мирного населення. Крім того, учасники групи висловилися за посилення політичного, військового та економічного тиску на лідера Джамахірії.

Санкції включають ембарго на поставки зброї, а також блокування супутникового телевізійного мовлення. У військовому плані будуть продовжені всі операції під егідою НАТО, передбачені резолюціями 1970 і 1973 Ради Безпеки ООН, з метою захисту мирного населення. Економічна блокада передбачає припинення видобутку і експорту нафти режимом Каддафі.

Контактна група оголосила про створення “тимчасового фінансового механізму” для міжнародної підтримки повстанців у Бенгазі. Вказується, що визнання легітимності Перехідної національної ради (ПНР) як представника країни передбачає можливість витрачання в гуманітарних цілях – на медикаменти, продовольство та відновлення – лівійських активів, заморожених в даний час на рахунках у різних країнах.

Крім того, як повідомив міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні, міжнародне співтовариство бере на себе зобов’язання виділити 250 мільйонів доларів на гуманітарні потреби цивільного населення Джамахірії. А Кувейт і Катар пообіцяли передати лівійським повстанцям 180 і 400-500 мільйонів доларів, відповідно. Про розмір свого вкладу незабаром обіцяла повідомити Франція.

Учасники Контактної групи з Лівії “позитивно сприйняли” пропозиції ПНР по виходу з кризи. Один з пунктів передбачає організацію муніципальних виборів за підтримки ООН в якості першого кроку перехідної влади на шляху до демократизації Лівії. “Виборів у Лівії не було впродовж десятиліть”, – зазначив Фраттіні.

Наступне засідання Контактної групи з Лівії відбудеться в ОАЕ.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.