Новини України. 13 травня. У Ялті касир “ПриватБанку” привласнила понад 2 мільйонів гривень. Гроші “витекли” з терміналів самообслуговування завдяки слабкому контролю фінансової дисципліни в банківській філії.

Приват банк
Касир "Приват банку" привласнила 2 млн. грн. з банкоматів

У банку почалися проблеми зі звітами інкасації 23 терміналів. Недостача перевищила 2 мільйони гривень. Розслідуванням причин та шляхи витоку грошових коштів зайнявся ВБЕЗ, повідомили у відділі зв’язків з громадськістю Ялтинського міськуправління МВС.

У поле зору правоохоронців потрапила касир, яка на час відпустки головного касира зайняла її посаду. Саме з цього моменту ситуація в банку вийшла з-під контролю. Банківський працівник, посилаючись на низьку комп’ютерну грамотність, створила свою схему звітності всупереч всім встановленим інструкціям. Крім того, здійснити неправомірні дії підозрюваної дозволив слабкий контроль фінансової дисципліни з боку працівників банку. Залишки коштів у терміналах знімали не щодня, що дозволило в.о. старшого касира поступово привласнювати гроші.

При розслідуванні всіх обставин справи стало відомо, що на депозитних рахунках касира почали з’являтися великі суми грошей, при тому що її зарплата становила 2 тисячі гривень. Раптове багатство вона пояснювала знайденою схованкою після смерті батька. Частину грошей касир перевела в Північну Осетію своїй дочці на купівлю нового будинку, решта витратила на дорогу електронну техніку, ювелірні прикраси, меблі, елітну косметику.

У ході слідства підозрювана добровільно повернула банку 300 тисяч гривень, що стало основним підтвердженням її вини. На початку травня щодо неї було порушено кримінальну справу, проте суд відхилив вимогу взяти зловмисницю під варту, і обрав для неї запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, передає “Новий регіон”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.