Новини світу. 31 травня. Лівію з миротворчою місією відвідав президент ПАР Джейкоб Зума.

Муаммар Каддафі
Каддафі готовий до переговорів

Йому вдалося зустрітися з Муаммаром Каддафі. Після закінчення свого візиту президент ПАР заявив, що Каддафі готовий до введення режиму припинення вогню та переговорів з опозицією.

Лівійський лідер висунув умовою для переговорів всебічне припинення вогню. Тобто військові операції повністю повинні припинити всі сили, які беруть участь у конфлікті – повстанці, урядові війська, сили коаліції. Д. Зума підтримав цю умову. Вимогу про складання владних повноважень президент ПАР з Каддафі не обговорював.

У ході переговорів, фрагменти яких були показані в ефірі державного телебачення лівійського, Каддафі засудив дії НАТО і попросив ООН переглянути резолюцію по Лівії. Раніше, 30 травня, вісім високопоставлених військових армії М. Каддафі оголосили про перехід на бік повстанців. Вони заявили, що засуджують злочини лівійського лідера проти власного народу.

Один з представників військових, генерал Малуд Массуд Халассі заявив, що у Муаммара Каддафі залишилося не більше 20% його військового ресурсу. У розпорядженні лідера Лівії, за словами М. Халассі, “лише кілька сотень солдатів і не більше десятка генералів”.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.