Новини України. 17 травня. Аудіо. Національне радіо відмовилось від прямих включень з Укргідрометцентру через те, що начальник відділу метеорологічних прогнозів розкритикувала ситуацію в країні в прямому ефіру.

прогноз погоди
Цензура добралася і до прогнозу погоди

Про це повідомили джерела у Національній радіокомпанії. Так, 12 травня під час прямого включення Людмила Савченко почала говорити про погоду зі слів про красу природи. Але потім заговорила про ситуацію в країні.

“Не можна залишатися байдужим до цієї краси, що доповнюється ніжними запахами бузку та конвалій, мелодійними трелями птахів. Часом здається, що такі чудові дні дарує нам природа як компенсацію за той безлад, беззаконня та несправедливість, що відбуваються в нашій країні”, – сказала Савченко.

“Незрозуміло, як можна не любити цей райський куточок на землі, цю країну, український народ, щоб так знущатися з нього. Поки що нас пестить лише лагідне весняне сонечко. Воно і завтра зігріватиме теплом жителів усієї України – від сходу до заходу, від північних областей до Криму”, – продовжила Савченко.

“І хоч погодні умови в цих регіонах часом бувають різні, та єдиний український народ і дай Боже, щоб нас ніколи і нікому не вдалося роз’єднати” – зазначила вона і далі заговорила про погоду.

Після цього ефіру прийняли рішення випускати прогнози погоди тільки в текстовому режимі або ж в запису.

Прямих включень із Укргідрометцентру, як це практикувалося впродовж кількох десятків років, не буде, а начальника відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмилу Савченко усунули від ефіру. Всі матеріали від Укргідрометцентру будуть попередньо прослуховуватися та редагуватися випусковими редакторами.

Перший заступник гендиректора, керівник дирекції інформаційного мовлення НРКУ Роман Чайковський підтвердив, що тепер прогнози погоди виходять у запису.

“Ключовий момент – якщо людина говорить про погоду, вона має говорити про погоду. Це не та тема, яка варта уваги. Коли людина говорить про погоду, вона має розповідати про погоду оперативно, кваліфіковано, якісно, дотепно, але погоду. От і все”, – пояснив Чайковський.

Як відомо, генеральним директором НРКУ є колишній прес-секретар Януковича Тарас Аврахов, призначений на цю посаду минулого року.

Як розповіла Людмила Савченко вона була готова до того, що Нацрадіо усуне її від прямих ефірів на радіо після її критичних слів щодо ситуації в країні.

“Я зробила те, що зробила. У мене був такий настрій, я так думала, це мої переконання. Вони не змінилися. Я сама думала, що більше виходити в ефір не буду”, – сказала Савченко. “Я розуміла, що для мене будуть наслідки і що можуть бути і далі”, – додала вона. “Однак я не хочу, щоб вони були для когось іншого. Це були мої думки. Але ж у мене є керівництво в Гідрометцентрі. Вони можуть по-іншому думати”, – сказала Савченко.

Вона також повідомила, що жодних штрафних санкцій до неї не застосовували ні в Гідрометцентрі, ні на Нацрадіо. Водночас, за її словами, виходи в ефір з прогнозами погоди на Нацрадіо оплачувались додатково.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.