Новини світу. 23 травня. Відео. Висота викидів попелу вулканом Грімсвотн знизилася за вихідні з 20 до 10-11 кілометрів.

Виверження вулкана
Хмара попелу добереться до Європи

Однак хмара попелу від вулкана в понеділок досягне північної Норвегії, а протягом тижня може досягти і Великобританії. За даними метеобюро Ісландії, фахівці поки не можуть сказати, чи буде сила виверження знижуватися і далі.

Основний ісландський міжнародний аеропорт Кефлавік закритий другу добу. Активність вулкану Грімсвотн, яка зазвичай виявлялася протягом декількох днів, ніколи раніше ще не приводила до перебоїв у міжнародному авіасполученні.

“Якщо виверження не піде на спад, хмара попелу може досягти Великобританії пізніше на цьому тижні. За нашими прогнозами, хмара, як очікується, досягне північної Норвегії до полудня”, – повідомив співробітник ісландського метеобюро Харалдур Еірікссон. До 26 травня хмара попелу може досягти півночі Франції.

Раніше ісландські метеорологи заявляли, що виверження Грімсвотна не призведе до припинення авіасполучення у значній частині Європи, як це було при виверженні вулкана Ейяфьятлайокудль навесні минулого року. На трансатлантичні авіаперевезення хмара попелу, що піднялася в повітря, поки не впливає, і ситуація не зміниться як мінімум протягом наступної доби.

Грімсвотн, який розташований під льодовиком Ватнайокудль, вивергався в останній раз в 2004 році. Нинішнє виверження – найсильніше з усіх, що можна було побачити останнім часом. Фахівці прогнозують, що виверження вулкана триватиме не дні, а тижні.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.