Новини економіки. 30 травня. Хімічна промисловість України опиниться на межі зникнення, якщо ціна експортованого російського газу в четвертому кварталі 2011 року зросте до $400.

Заводи не зможуть платити за газ

Про це заявив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов у ефірі Першого ділового каналу.

“Якщо все залишиться так, як нам обіцяють, що в четвертому кварталі ціна на газ може дійти до $400, галузь стане, ми не зможемо працювати. Ми вже були на межі зупинки в 2009 році, й тоді уряд заворушився, побачивши, що близько 40 тис. працівників будуть викинуті на вулицю … Зараз у нас 43% підприємств збиткових. Решта мають рентабельність від 3 до 5%. Її не вистачає на те, щоб інновації вводити, проводити модернізацію. Жодної перспективи немає у галузі, якщо ціна залишиться та ж”, — сказав він.

За його словами, незважаючи на позитивні статистичні дані, ситуація в хімпромі залишається критичною.

“Ми обсяги виробництва збільшили на 18%, реалізацію — на 49%, експорт збільшили в 1,7 раза, щоправда, при цьому на 45% збільшився імпорт. Зросло споживання хімічної продукції на внутрішньому ринку приблизно на 41%. Скоротилася збитковість підприємств з 534 млн грн до 407 млн ​​грн. Але якщо більш детально подивитися на ці питання, то в зовнішньо-торгових операціях, хоча загальний обсяг загальної товарної продукції зріс до $ 3 млрд, але негативне сальдо в цьому кварталі стало $ 742 млн, а наприклад, у 2008 році ми мали $ 494 млн”, — зазначив Голубов.

“По суті, нікому немає діла до цієї проблеми. Якщо ще на зорі становлення нашої держави ще якось по інерції йшла програма імпортозаміщення … то зараз нікому не потрібно. Ми програму розвитку хімічної галузі через рідне міністерство не могли просунути, не кажучи вже про Кабмін“, — додав президент Союзу хіміків.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.