Новини політики. 28 травня. Генпрокуратура і Служба безпеки ще в 2009 році могли дати правову оцінку газових договорів, підписаних тодішнім прем’єром Юлією Тимошенко.

Віктор-Ющенко
Тимошенко могли посадити ще в 2009

Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів екс-президент Віктор Ющенко.

“10 лютого 2009 року я скликаю Раду національної безпеки і оборони по питанням законності заключення двох контактів по транзиту і по газовим поставкам. І Рада розглядає це питання”, – розповів він.

“Фінал розгляду на РНБО був такий: угода не відповідає національним інтересам. Генпрокуратурі і Службі безпеки доручити провести правову перевірку на предмет відповідності прав і законів регламенту заключення цієї угоди, а людей, які були причетні до цього, покарати”, – уточнив Ющенко.

За його словам Генпрокуратура дослідила “газову справу” ще в 2009 році.

“Висновки Генпрокуратури були відомі і в 2009 році, але враховуючи те, що парламентською більшістю, яка впливає на прокурора, володів прем’єр-міністр, то не думаю, що генпрокурор в 2009 році міг прийти до висновків, про які ми зараз говоримо”, – зазначив екс-президент.

Він уточнив, що до кінця 2009 року ні СБУ, ні Генпрокуратура висновків не надали.

“Дати належну правову оцінку в 2009 році не вдалося з політичних мотивів. Генпрокурор, враховуючи, що більшість контролювалася Тимошенко не став ризикувати втрати тою крісла”, – підсумував Ющенко.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.