Новини медицини. 24 травня. Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією заморозив співпрацю з Китаєю, одним з найбільших отримувачів грантів від Фонду.

Китай, СНІД
Фонд боротьби зі СНІДом заморозив фінансування Китаю

Фонду боротьби зі СНІДом не сподобалося те, як розподіляються кошти, виділені Китаю, і те, що влада країни не співпрацює з громадськими організаціями у цій сфері, передає New York Times.

Починаючи з 2003 року на різні програми Глобального фонду в Китаї було виділено 539 мільйонів доларів. Заплановане на найближчий звітний період фінансування, становить 295 мільйонів доларів.

Стосунки Глобального фонду з владою Китаю ускладнилися в кінці минулого року, після публікації результатів перевірки витрачання грантів, в розподілі яких брала участь китайська влада. За цими даними китайська сторона не змогла відзвітувати про використання 35% коштів, що виділялися на підтримку неурядових організацій. Значна частина цих грошей повинна була піти на роботу з групами ризику – споживачам наркотиків і особам, які займаються проституцією.

Крім того, згідно із заявами китайських правозахисників, практично всі організації, які отримували доступ до коштів Фонду, насправді були структурами підконтрольними державі.

В ході напружених переговорів наприкінці минулого тижня представникам Китаю вдалося запобігти згортанню програм Фонду в країні. Зокрема, за даними джерел NYT, китайська влада пообіцяла міжнародній організації у повному обсязі відшкодувати кошти, які раніше були використані не за призначенням.

Протягом дискусії також пролунала думка, чи повинен взагалі Китай, який витратив на проведення Олімпійських Ігор в 2008 році та організацію виставки “Шанхай Експо” (Shanghai Expo) минулого року близько 48 млрд доларів, і хоче профінансувати пакет стимулювання економіки у розмірі 586 млрд. доларів, фінансуватися Фондом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.