Новини здоров’я. 29 квітня. Кожна п’ята людина у віці 24-32 років страждає від підвищеного артеріального тиску.

гіпертонія
Лише деякі здогадуються про хворобу

І лише половина з них знають про це, оскільки в багатьох випадках захворювання протікає безсимптомно. Вчені з університету Північної Кароліни, США, з’ясували, що багато молодих людей страждають від гіпертонії, хоча більшість із них не здогадуються про свою проблему.

Дослідники проаналізували дані про 14 000 людей і прийшли до висновку, що у 19% з них тиск був підвищений (140/90), незалежно від раси, етнічної приналежності, статі і ваги. Найчастіше гіпертонія спостерігається у чоловіків (27%), ніж у жінок (11%).

Більш схильні до проблем із підвищеним тиском люди з вищою освітою: 22%, які страждали від підвищеного тиску, були випускниками університету і 17% закінчили тільки школу. Результати дослідження здивували вчених, оскільки, згідно з опитуванням, проведеним у 2008 році, гіпертонія спостерігалася лише у 4% молодих людей.

Артеріальний тиск 120/80 вважається нормальним. «Передгіпертонічний стан» характеризується тиском вищим, ніж 120/80 і нижчим, ніж 139/89. Тиск вищий від  140/90 вважають високим. Гіпертонія є чинником ризику розвитку захворювань серця, нирок, очей, а також інсульту та інфаркту. Від підвищеного кров’яного тиску страждає приблизно кожен четвертий житель Землі.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.