Новини економіки. 31 травня. Фінансовий сектор України не готовий до вільної торгівлі з Європейським союзом.

ЄС, Україна
Вільну торгівлю з ЄС витримає тільки великий бізнес

Таку думку висловив керівник економічних програм гуманітарного фонду “Єдиний світ” Всеволод Степанюк в ефірі одного з каналів.

“Фінансовий сектор не готовий видавати кредити під 7—8% річних. А якщо він буде видавати кредити під 20%, то буде неконкурентоздатним… Дрібний виробник, який братиме кредит на умовах українського банку, не зможе конкурувати з таким же виробником в Європі“, — сказав він.

За його словами, створення ЗВТ з ЄС має чимало мінусів у короткостроковій і довгостроковій перспективі. “Перш за все український бізнес отримає набагато більш жорсткішу конкуренцію, причому і в середині України, ніж він має зараз. Витримати цю конкуренцію зможе тільки великий бізнес. Це всім відомі наші корпорації, які продають метал, хімію та зерно”, — зазначив експерт.

Як вважає Степанюк, від створення ЗВТ з ЄС виграє металургія, хімічна та легка промисловість і, можливо, машинобудування. У той же час ЗВТ буде обтяжливою для сільського господарства, припустив він.

“Перспективи можуть бути хіба що на експорт продукції птахівництва і з кормового зерна. З приводу харчової промисловості, то більшість українських підприємств все ж таки не зможе витримати ті вимоги до якості продукції, які є в ЄС. Буде серйозна конкуренція з ЄС у м’ясо-молочній галузі”, — підкреслив він.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.