Новини технологій. 4 травня. Facebook відповів на звинувачення засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який назвав соцмережу найбільшим механізмом для шпигунства і заявив, що вона автоматизує процес збору конфіденційних даних і полегшує роботу спецслужб США.

Facebook відповів на обвинувачення Ассанджа

Один з представників Facebook в інтерв’ю Forbes заявив, що в соцмережі відсутній вбудований інтерфейс, через який співробітники правоохоронних органів можуть запросити дозвіл на доступ до особистої інформації користувачів. Замість цього спецслужби зобов’язані щоразу заповнювати спеціальну форму, після чого комісія Facebook повинна вирішити, наскільки легальний той або інший запит.

Facebook є найповнішою в світі базою даних про людей, їх взаємини, імена, адреси, місцезнаходження, про їхні зв’язки один з одним, і все це знаходиться на території США і доступно для національної розвідки, заявив раніше засновник WikiLeaks. Коли користувач додаться в Facebook, він “робить безкоштовну роботу для американських спецслужб, створюючи для них цю електронну базу даних”, – стверджує Ассанж.

Творець Wikileaks також заявив, що “інтерфейс для спецслужб”, зокрема, мають Google, Yahoo і інші великі організації в США. Раніше телекомунікаційна компанія Sprint зізналася, що їй довелося розробити подібний інтерфейс, оскільки вона отримує мільйони запитів від уряду на рік. Маючи дозвіл від суду, правоохоронні органи можуть використовувати автоматизований інструмент від Sprint для доступу до GPS-даних її клієнтів, відзначає Forbes.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.