Новини світу. 17 травня. Члена Центриської партії Естонії Сіммо Саара вигнали з одного з регіональних відділень за те, що він натякнув на фінансові зв’язки партії з Росією.

Сіммо Саар
Сіммо Саара вигнал з партії за фразу про гроші з Росії

Відповідне рішення прийняло правління партії після того, як вияснили, що саме Саар вніс в ревізійний акт регіонального відділення фразу, що натякає на звернення до Росії за грошима.

За словами прес-секретаря партії Тааві Пуккіла, Сіммо Саар займався наклепницькою діяльністю на адресу Центристської партії.

На щорічному з’їзді регіонального відділення під час зачитування ревізійного акту прозвучала фраза: “Грошей немає, оскільки з Росії гроші не надійшли”.

“Партія встановила, що цю фразу в акт ревізії включив саме Сіммо Саар“, – зазначив Пуккіла.

Сам Саар заявив, що готовий був дати пояснення керівництву партії, але не встиг цього зробити.

Він також висловив думку, що якщо вже карати за скандали, що стосуються зв’язків Центриської партії з Росією, то з партії слід було б виключити її керівника Едгара Савісаара.

“Якщо хтось стосується такої теми – чи то серйозно чи жартома – все-таки потрібно подивитися у бік того, хто зробив усе можливе, щоб центристську партію повністю і остаточно вважали партією, яка представляє інтереси Росії“, – зазначив Сіммо Саар.

Центристи в Естонії користуються певною підтримкою російськомовного населення. У 2004 році вони уклали угоду про співпрацю з “Єдиною Росією”.

В кінці 2010 року розгорівся скандал, пов’язаний з можливим фінансуванням ЦП з боку Росії. Естонські спецслужби опублікували матеріали, в яких стверджується, що Савісаар просив у Росії грошей на передвиборну кампанію. Лідеру центристів обіцяли півтора мільйони євро, щоправда, гроші в підсумку так і не виділили.

За матеріалами Delphi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.