Огляд преси. 16 травня. Щороку 15 травня розсіяні по світу палестинці об’єднуються у скорботі, згадуючи річницю накби (“катастрофи”), яка позбавила палестинський народ свободи, пише на сторінках El País глава палестинської делегації на мирних переговорах з Ізраїлем Саєб Ерекат.

палестина, прапор
Палестина хоче незалежності

“Спогади про річницю накби зараз, коли у нас все ще немає держави, лише додають болю нашому народові. Міжнародне співтовариство визнало державу Ізраїль, грунтуючись на резолюції про розподіл номер 181. Але в ній говориться, що умовою визнання однієї держави має бути існування іншої держави . Наш народ вже виконав вимоги резолюції, визнавши Ізраїль в кордонах 1967 року, що займає 78% території нашої історичної батьківщини, проте Ізраїль у відповідь абсолютно безкарно продовжує колонізацію Східного Єрусалиму і Західного берега річки Йордан“, – констатує Ерекат.

Ізраїль говорить, що ми повинні вести переговори для вирішення всіх питань, у тому числі питання про кордони. Але Ізраїль не згадує про те, що, згідно з міжнародними законами, він не має ніякого права ні на найменшу частину палестинської території, окупованої їм після 1967 .. року Навпаки, його дії розцінюються як військовий злочин відповідно до 4-ї Женевської конвенції Ізраїль прагне не до переговорів, а до легітимації своїх імперських проектів. Ми йому цього не дозволимо”, -. підкреслює автор статті.

“Наше право на самовизначення не підлягає обговоренню, – пише Ерекат -. Пора сказати “досить” і перейти від слів до справи, і тут міжнародній спільноті багато що належить зробити”. Ерекат відзначає, що визнання палестинської держави в межах 1967 року, за яке виступає палестинська сторона, – “історичний борг перед нашим народом”. У той же час палестинська сторона не відмовляється від своєї обіцянки визнати Ізраїль на 78% палестинської території. Той факт, що незалежність Палестини вже готові визнати 112 країн, “показує, що наша справа права”, підкреслює Ерекат, на сторінках іспанської газети виказуючи подив у зв’язку з тим, що Іспанія до цих пір не визнала палестинську державу.

“Ми нікого не хочемо обдурити: визнання не призведе до закінчення окупації, але зміцнить наші позиції напередодні рішення на основі принципу двох держав Крім того, визнання повинно супроводжувати наші дії, коли у вересні наш народ звернеться в ООН з проханням про повноправне членство. яке дозволить захистити наш народ і наші права в таких інститутах, як Міжнародний суд і Міжнародний трибунал”, – говориться в статті в.

“Ми на фінішній прямій, цей шлях почався з наметів у таборах біженців і має завершитися появою нашої столиці в Східному Єрусалимі”, – пише Ерекат Саєб.

Джерело El Pais

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.