Новини України. 20 травня. Вже до кінця цього року українці почнуть отримувати закордонні паспорти нового зразка, пообіцяв перший віце-прем’єр і міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

закордонний паспорт
Українцям змінять паспорти, з чіпом

Йдеться про біометричні документи, а вони – одна з найважливіших умов для безвізового режиму з Європою.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович дав завдання, щоб всі умови ЄС для ліквідації віз були виконані до кінця року. Щоб ми вільно їздили в Європу, Україні потрібно: створити системи управління кордонами, переобладнавши прикордонну службу новітнім обладнанням, щоб підвищити рівень протидії нелегальній міграції; впровадити механізм управління міграцією (для цього проводиться робота по створенні структури Держміграційноїслужби); створити систему захисту персональних даних і замінити закордонні паспорти українців на біометричні. Такі документи вже кілька років використовують у ЄС.

«На першому етапі у великих містах створять центри, де будуть видавати такі документи. Я поставив завдання забезпечити ці центри всім необхідним, щоб зробити цей процес максимально зручним і простим для громадян», – говорить Андрій Клюєв. Прикордонні пункти пропуску також обладнають спеціальною технікою для роботи з новим типом паспортів. Основна відмінність цих документів від нинішніх – вмонтований мікрочіп, в якому міститиметься вся інформація про людину: від прізвища до двомірного фото та відбитків пальців. Обіцяють, що підробити ці паспорти буде практично неможливо.

У консорціумі ЄДАПС, який вже робить біометричні паспорти для наших співробітників Інтерполу, запевняють, що можуть почати масовий друк хоч зараз. У них є вся необхідна техніка. Проблема – з договором, який консорціуму потрібно підписати з Державною міграційною службою. А вона зараз тільки в процесі створення. «Біометричний паспорт ми можемо зробити за день. А якщо потрібно – за кілька годин. І за ті ж гроші, які витрачаються на нинішній закордонний паспорт», – розповів заступник гендиректора консорціуму ЄДАПС Олександр Драніков.

У Кабміні роз’яснили, що коли створять центри видачі біометричних документів, не варто поспішати міняти закордонні паспорти нинішнього зразка. Користуватися теперішніми можна до кінцевого терміну їхньої дії. І лише потім поміняти на біометричні.

У першу сторінку вбудовують електронний чіп (пам’ять близько 72 Кбайт), який містить 2D-фотографію власника, підпис, відбиток вказівного пальця (можливо, навіть інформацію про райдужну оболонку ока, форму кістки руки, ДНК тощо). Також чіп буде містити персональні дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату видачі та закінчення терміну дії. Фотографія і текст у паспорті нанесені лазерним гравіюванням.

У біометричний паспорт не можна вписати дітей. Для виїзду за кордон з дитиною потрібно оформляти персональний паспорт.  Паспорт видається на 10 років.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.