Новини світу. 21 травня. До узбережжя японської префектури Фукусіма прибув плавучий саркофаг, призначений для поховання радіоактивної води з аварійної АЕС.

Фукусіма
До "Фукусіми" прибув саркофаг

Забруднену небезпечними елементами воду відкачають, щоб ліквідатори аварії не піддавалися додатковому опроміненню. За даними оператора TEPCO, танкер-саркофаг зможе вмістити приблизно 10 тис. тонн брудної води. При цьому на реакторах станції “Фукусіма-1” використовувалося близько 13 тис. тонн води.

Стало відомо, що ООН проведе всебічне вивчення наслідків аварії на АЕС “Фукусіма-1” – зокрема, дослідження впливу “атомної кризи” на здоров’я людей, стан навколишнього середовища та безпеки продуктів харчування. За словами генсека ООН Пан Гі Муна, результати цього дослідження будуть представлені у вересні 2011р. на щорічній нараді Генеральної Асамблеї ООН.

“Крім того, мета цього дослідження – виробити єдину думку щодо того, як підвищити готовність до стихійних лих подібного роду, – зазначив Пан Гі Мун, кажучи про руйнівний землетрус в Японії. – При підготовці цього дослідження я хочу наголосити на необхідності посилення ролі відповідних міжнародних організацій – зокрема, МАГАТЕ “.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.