Огляд преси. 26 травня. На кожний запит у пошуковій системі Google витрачається стільки ж енергії, скільки витрачає енергозберігаюча лампа на годину, пише Die Welt.

комп'ютер, інтернет
До 2030 року інтернет споживатиме стільки енергії, скільки витрачає вселюдство

Пошукова система Google ратує за нову, нібито “зелену” інформаційну еру, а заразом рекламує і сама себе. “Той, хто працює з інформацією в мережі, замість того, щоб переміщати в часі і просторі людей, заощаджує сировинні ресурси і творить добро для навколишнього світу” – так має виглядати послання концерну.

Таке поняття, як Green-IT, є невід’ємною складовою процесу переробки даних, що зберігає екологію. Google, додає видання, демонстративно інвестує у виробництво енергії за допомогою вітряків. “Складається враження, що індустрія інформаційних технологій стоїть мало не на порозі створення відновлюваних комп’ютерів”, – іронічно зауважує автор, додаючи, що реальність насправді виглядає інакше.

Вже давно домашні комп’ютери, ноутбуки, смартфони та інші гаджети, а також вся мережева інфраструктура стали найбільш ненаситним пожирачем енергії в світі. За оцінками експертів Технічного університету Дрездена, споживання енергії інтернетом неухильно зростає. Вчені підрахували, що до 2030 року Всесвітня мережа буде споживати стільки ж енергії, скільки витрачає все людство.

При цьому, зауважує автор, зауваження дослідників з Дрездена все ж є теоретичними і необов’язково на ділі відбудеться те, що вони прогнозують. Тим не менш заходи щодо економії електроенергії при використанні технічних засобів перекриваються з лишком приростом витрат. Так, засновник соціальної мережі Facebook оголосив про те, що планує відкрити соціальну мережу для дітей віком до 13 років – до цього законодавством США це було заборонено.

Як відзначає далі автор публікації, екологи приходять до висновку, що обсяг діоксиду вуглецю, який викидається в результаті забезпечення функціонування інтернету, можна порівняти з аналогічними показниками в авіасполученні.

Побоювання екологів пов’язані і з новоявленим трендом під назвою Cloud-Computing, “хмарне обчислення”. Ця концепція припускає використання програмно-апаратного забезпечення, доступного користувачеві через інтернет або локальну мережу у вигляді сервісу. За оцінками, до 2020 року використання цієї технології зажадає витрачання 2 трлн кіловат енергії.

Джерело Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.