Огляд преси. 26 травня. На кожний запит у пошуковій системі Google витрачається стільки ж енергії, скільки витрачає енергозберігаюча лампа на годину, пише Die Welt.

Пошукова система Google ратує за нову, нібито “зелену” інформаційну еру, а заразом рекламує і сама себе. “Той, хто працює з інформацією в мережі, замість того, щоб переміщати в часі і просторі людей, заощаджує сировинні ресурси і творить добро для навколишнього світу” – так має виглядати послання концерну.
Таке поняття, як Green-IT, є невід’ємною складовою процесу переробки даних, що зберігає екологію. Google, додає видання, демонстративно інвестує у виробництво енергії за допомогою вітряків. “Складається враження, що індустрія інформаційних технологій стоїть мало не на порозі створення відновлюваних комп’ютерів”, – іронічно зауважує автор, додаючи, що реальність насправді виглядає інакше.
Вже давно домашні комп’ютери, ноутбуки, смартфони та інші гаджети, а також вся мережева інфраструктура стали найбільш ненаситним пожирачем енергії в світі. За оцінками експертів Технічного університету Дрездена, споживання енергії інтернетом неухильно зростає. Вчені підрахували, що до 2030 року Всесвітня мережа буде споживати стільки ж енергії, скільки витрачає все людство.
При цьому, зауважує автор, зауваження дослідників з Дрездена все ж є теоретичними і необов’язково на ділі відбудеться те, що вони прогнозують. Тим не менш заходи щодо економії електроенергії при використанні технічних засобів перекриваються з лишком приростом витрат. Так, засновник соціальної мережі Facebook оголосив про те, що планує відкрити соціальну мережу для дітей віком до 13 років – до цього законодавством США це було заборонено.
Як відзначає далі автор публікації, екологи приходять до висновку, що обсяг діоксиду вуглецю, який викидається в результаті забезпечення функціонування інтернету, можна порівняти з аналогічними показниками в авіасполученні.
Побоювання екологів пов’язані і з новоявленим трендом під назвою Cloud-Computing, “хмарне обчислення”. Ця концепція припускає використання програмно-апаратного забезпечення, доступного користувачеві через інтернет або локальну мережу у вигляді сервісу. За оцінками, до 2020 року використання цієї технології зажадає витрачання 2 трлн кіловат енергії.
Джерело Die Welt