Новини світу. 9 травня. У суботу уряд США дав дозвіл на показ п’яти відеозаписів, які стали трофеєм після рейду, проведеного проти шефа “Аль-Каїди” Усами бен Ладена, пише Крістоф фон Маршалл для Der Tagesspiegel.

Усама бен Ладен
Старенький терорист

“Відсутність звуку мотивовано небажанням поширювати пропаганду “Аль-Каїди“, – пояснює автор.

Однак і без звуку представлені відеокадри дуже змістовні. Особливо несподіваним виглядає кліп, якому ЗМІ дали назву “домашнє відео“. “Він показує бен Ладена таким, яким світ його не знав: зігнутим чоловіком, який, судячи з усього, сидить на підлозі в бідно обставленій тісній кімнаті.

На ньому чорна вовняна шапочка, на плечі накинута ковдру, борода посивіла і виглядає недоглянутою”. Тримаючи в руках пульт дистанційного керування, він, мабуть, переглядає повідомлення міжнародних телеканалів про його виступи під час перебування ватажком терористів.

“У новинних сюжетах з колишніх часів, які він дивиться, це все ще впливовий і гордий керівник терористичної мережі. Однак той бен Ладен, якого ми при цьому спостерігаємо, виглядає як карикатура на ватажка терористів“.

Домашнє відео” являє собою контраст з іншими сюжетами на цих п’яти відеозаписах, підкреслюється в статті. На одному із записів бен Ладен вчить промову, яку він, ймовірно, збирався вимовити після вдалого теракту. На іншому, зробленому, за експертними оцінками, між 9 жовтня і 5 листопада 2010 року, він вимовляє гнівну проповідь, спрямовану проти США. Для цих виступів він постриг і підфарбував волосся і бороду.

Ці відеозаписи змушують пригадати кадри кінця 2003 року, на яких зображений Саддам Хусейн після того, як він був схоплений американськими солдатами в його укритті в іракському підземеллі, відзначає автор.

Він більше не здавався диктатором, який вселяє страх, а виглядав лише сутулим чоловіком з розпатланим волоссям. “Подібні кадри – тоді з Саддамом, зараз з бен Ладеном – позбавляють їх аури влади. Вони раптово постають слабкими, таких недоглянутих старих чоловіків боятися нема чого”, – говориться в статті.

В обгрунтуванні оприлюднення цих відеоматеріалів уряд США вказує: дані відеозапису доводять, що американські солдати дійсно побували в будинку бен Ладена і вбили його, а також те, що він до кінця своїх днів брав участь у плануванні терактів, пише на закінчення автор. Проте головна мета полягає в тому, щоб позбавити його легітимності в очах прихильників в ісламському світі: “Він не та людина, за яку себе видавав”.

Джерело Tagesspiegel

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.