Новини світу. 3 травня. Смерть Усами бен Ладена не стане “хеппі-ендом” в довгій історії американських страждань, пише Грегор Петер Шмітц для  Der Spiegel.

Усама бен Ладен
Вбивство терориста - найбільша кампанія відплати Вашингтона

Америка вже давно не та країна, якою вона була до теракту 11 вересня 2001 року”, – відзначає автор.

Частково це пояснюється тим, що мертвий бен Ладен давно вже не є великим трофеєм у боротьбі проти терору. Далеко позаду залишився той час, коли ніякий теракт не здавався можливим. “Останнє укриття бен Ладена представляє собою сумну картину існування “пізнього” бен Ладена: там не було ні телефону, ні інтернету”.

“На совісті бен Ладена не менше 3000 людських життів, що жахливо і що виправдовує будь-які зусилля з його пошуку, – продовжує автор. – Однак Вашингтон затіяв не просто пошуки злочинця, а найбільшу кампанію відплати всіх часів”.

Америка втратила близько 6 тис. солдатів, в той час як її державний борг виріс на 1,3 трлн доларів тільки через війни в Афганістані та Іраку, справжні ж витрати набагато вищі. “Зовні наймогутніша країна у світі змушена боятися, що вже у близькій перспективі може офіційно оголосити себе банкрутом”.

За твердженням автора, громадяни США “вже давно бояться боргів сильніше, ніж терору”.

І поки Америка паралізувала сама себе, Китай нарощував свою економіку майже на 10% щороку. Як вирахував Міжнародний валютний фонд, китайська економіка стане найбільшою в світі швидше, ніж очікувалося, – вже в 2016 році.

Що стосується президента Барака Обами, то його нинішній тріумф “надасть йому лише короткий політичний перепочинок”. “Але він не в змозі повернути втрачене американське десятиліття”, – говориться в статті.

“Можливо, це десятиліття протікало б дещо інакше, якби американським солдатам вдалося вбити бен Ладена ще у 2001 році в його печері-фортеці Тора Бора, – підсумовує автор. – Однак князю терору вдалося ховатися протягом 10 років. І фактом своєї втечі він, ймовірно, завдав американцям більше шкоди, ніж все інше, що відбулося після 11 вересня “, пише Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.