Новини України. 11 травня. Український рух феміністок Femen стає все популярнішим, повідомляє Марія Серена Натале у Corriere della Sera.

Femen
Символ українських феміністок

“Їм по 20 років, вони хочуть змінити свою країну і протестують топлес”, – пише видання.

“Це феміністки нового тисячоліття, різнобарвна і спонтанна хвиля, постідеологічна і войовнича, що насичує молоду українську демократію життєвою силою і політикою жіночого тіла. Рух народився у 2008 році, щоб привернути увагу до феномену проституції та секс-туризму.

Група Femen стала відома завдяки акціям, в ході яких 40 активісток зривають з себе бюстгальтери, щоб привернути увагу громадськості до таких проблем, як вирок до побиття камінням іранської громадянки Сакіне Аштіані, помилки після Чорнобильської катастрофи і так далі. Рух об’єднує 300 дівчат, середній вік яких 22 роки, в інтернеті у них 30 тис. фанатів “, – оповідає журналістка.

Незважаючи на коротку історію, ці дівчата мають величезні амбіції, і рух Femen став феноменом, що набирає обороти в Києві. Кажуть, що він готовий стати “найвпливовішим жіночим рухом в Європі“, йдеться у статті. “У них є свій символ: відбиток двох грудей, розфарбованих у кольори українського прапора, жовтий і блакитний”, – повідомляє журналістка.

За діяльність представницю руху Інну Шевченко вже більше 10 разів затримувала міліція, вона проводила ночі у в’язниці і втратила роботу. Але у неї немає сумнівів, вона йде вперед.

“На ТБ, в газетах, всюди ми бачимо дівчат, які продають себе, – пояснює Інна. – Ми говоримо їм: треба використовувати тіло для боротьби. Сьогодні жіночі організації вміють тільки писати, і ми вирішили, що не будемо традиційними феміністками. Є потреба в активістках, готових підняти свій голос і скинути з себе одяг на вулиці”.

Джерело Corriere della Sera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.