Новини здоров’я. 20 травня. У любителів мобільного спілкування збільшується рівень тестостерону, падає якість сперми і погіршується фертильність.

мобільні телефони
Чоловіки, які хочуть дітей, мають менше розмовляти по телефону

У випадку, якщо чоловік планує завести дитину, йому варто трохи менше розмовляти по мобільному телефону. Про це повідомляють вчені з канадського Королівського університету, які виявили, що у любителів мобільного спілкування збільшується рівень тестостерону, падає якість сперми і погіршується фертильність.

Як розповів керівник дослідження Рані Шамлоула (факультет фармакології і токсикології), відкриття спантеличило фахівців, оскільки механізми, що провокують згадані ефекти, залишаються загадкою для вчених.

Виявилося, що чоловіки – користувачі стільникового зв’язку мали підвищений рівень циркулюючого у організмі тестостерону, а концентрація лютеїнізуючого гормону (ЛГ), навпаки, була менша від норми.

На думку дослідників, вся справа в електромагнітних хвилях, поширюваних телефонами: вони можуть надавати подвійну дію на рівень чоловічих гормонів і фертильність.

Можливо, електромагнітні хвилі збільшують число клітин в яєчках, де виробляється тестостерон. Проте, знижуючи концентрацію ЛГ, хвилі приводять також до блокування трансформування основного циркулюючого типу тестостерону у більш активну, потужну форму, пов’язану з виробництвом сперми і фертильністю.

Щоб зробити остаточний висновок про те, яким чином електромагнітні хвилі впливають на чоловічу продуктивність, будуть потрібні нові дослідження.

Вчені вже дійшли висновку, що надмірне використання мобільних телефонів, ноутбуків і смартфонів “вбиває” лібідо, примножує неврози і шкодить сексуальному життю людини.

Джерело Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.