Новини науки. 1 травня. Книги потрібні нам не тільки для освіти чи відпочинку, стверджують американські експерти.

книги
Читання книг допомагає відчути себе частиною соціуму

Психологічну потребу людини відчувати себе частиною соціуму можна задовольнити, занурюючись у світ вигаданих персонажів.

Читання книг допомагає людині відчути, що вона не самотня, а є частиною соціуму, нехай і вигаданого. У дослідженні, яке провели вчені з університету Буффало, США, взяли участь 140 студентів, яким давали 30 хвилин на прочитання уривка з роману про вампірів, або з книги про чарівника Гаррі Поттера.

Потім експерти оцінювали психологічний зв’язок учасників експерименту з групою вампірів або групою чарівників (ефект асиміляції). У результаті виявилося, що прочитання книги впливало на причетність студентів до тієї чи іншої групи вигаданих істот. Найбільш значний ефект виявили у людей, життя яких була орієнтоване на участь в соціальних групах.

Цікаво, що приналежність до вигаданої спільноти, описаної в книзі, піднімала людині настрій і відчуття задоволеності життям в тій же мірі, що і участь у реальній соціальній групі.

«Наша робота показала, що такий поширений феномен, як читання, допомагає не лише отримувати нову інформацію, але і задовольняє глибокі психологічні потреби», – відзначили дослідники.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.