Новини України. 21 травня. Авіакомпанії, що обслуговують депутатів Верховної Ради, вкрали з бюджету ВР у 2010 році приблизно 1 млн доларів.

Ан-12, літак
Авіакомпанії "нагрілися" на депутатах

Про це заявив народний депутат Андрій Сенченко (фракція БЮТ), який, за даними розрахунків апарату ВР з авіакомпаніями, налітав у 2010 році на 295 тис. грн за рахунок бюджету, здійснивши 200 перельотів. Утім, сам депутат не згоден з такими підрахунками: «Та не втомився я настільки, — каже Сенченко. – Це ж треба було практично в день по два рази в хмари підніматися».

Для підтвердження власної думки, депутат звернувся до ДП «Зал офіційних делегацій» (ДУС) аеропорту Бориспіль. І був здивований: директор державного підприємства В. Опанасенко офіційно нарахував у нього на 79 польотів менше.

З цього приводу бютівець А. Сенченко вже звернувся до Генпрокуратури, МВС, а також профільний комітет парламенту. Останній, за словами його глави регіонала Володимира Макієнка, проводить своє «глибоке розслідування цієї негарної історії» і також готує матеріали для інформування силовиків.

Порівняння даних, отриманих від апарату ВР та ДП «Зал офіційних делегацій», заявляє він, дозволяє стверджувати про існування злочинної схеми розкрадання державних коштів з ВР на користь групи авіакомпаній ВАТ АК «Дніпроавіа» і АТ «Аеросвіт»: «Так, у загальній сумі тільки за перельоти, які мною не здійснювалися протягом 2010 року і за які перераховано бюджетні гроші, вкрали 77,6 тис. гривень», — повідомляє депутат.

Продовжуючи коментувати свою позицію Сенченко припустив, що схема діє протягом декількох років і, природно, була застосована не лише до нього. «За моїми скромними підрахунками, вони вкрали з бюджету ВР в 2010 році приблизно 1 млн. дол».

В авіакомпаніях переконані, що вся справа в способі, яким депутати бронюють квитки: «Буває так, що депутати бронюють квитки з одночасною купівлею на кілька рейсів на день, не знаючи, коли він точно полетить. Це все переправляється в «Дніпроавіа» і компанія виставляє рахунок ВР за фактом придбаних квитків. Я не знаю стосунків Сенченка з касами, де він купував квитки.

Що сталося в цій ситуації і чому його броні не скасовували (якщо він телефонував, звісно) — тема для слідства. І якщо це з’ясовуватиметься через слідчі органи чи суд — це цілком нормальне явище», — заявив помічник генерального директора компанії «Аеросвіт» Сергій Куций.

Втім, депутат А. Сенченко стверджує, що не все так просто: «Спливли перельоти, де не тільки квитки не бронювалися, де я апріорі летіти не міг, тому що був на семінарі або приймав виборців. У мене є стопроцентне алібі!», — резюмує депутат.

На його думку, подібні махінації стали можливі, “з одного боку, через жахливе недбальство апарату ВР і законодавця, який не описав чітко процедуру й контроль. З іншого — через спритність авіакомпаній, які швидко зметикували, що на хаосі у ВР можна добряче нагріти руки».

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.