Новини економіки. 27 травня. Зростання темпів модернізації газотранспортної системи, відкритість та надійність зменшують шанси на спорудження “Південного потоку” – прямого конкурента українського маршруту транзиту газу в Європу.

Юрій Бойко
Юрій Бойко

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, передає Газета.уа.

“Для нас дійсно “Південний потік” – це загроза наших національних інтересів і ми будемо завжди виступати проти нього. Більше того, ми бачимо, що позиція Європи останнім часом вже далека від тих “рожевих” очікувань, які були раніше. Тому, чим більше ми будемо модернізувати свою ГТС, тим більше ми будемо відкриті, показувати свою надійність, тим менше шансів реалізуватися “Південному потоку“, який спрямований на те, щоб осушити нашу ГТС“, – наголосив він.

Бойко повідомив, що модернізація української газотранспортної системи за участю фінансових установ Євросоюзу розпочнеться у середині червня 2011 року. Реконструкція вітчизняної ГТС розпочнеться з трубопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Для участі у зварюванні “золотого стику” в Україну прибуде комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

“Перший стик буде зварений в середині червня, сюди спеціально приїжджає єврокомісар по енергетиці ми починаємо модернізацію Уренгой-Помари-Ужгород. Це перша частина модернізації нашої ГТС за участю міжнародних фінансових установ з Євросоюзу“, – повідомив Бойко.

Міненерговугілля запевняє, що Україна й надалі буде дотримуватися партнерських зобов’язань та залишатиметься надійним транзитером російського газу в країни ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.