Новини світу. 3 травня. Комітет з громадянських свобод Європарламенту більшістю голосів прийняв рекомендацію щодо прийняття Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.

Шенген
До шенгену хочуть прийняти Болгарію та Румунію

Рекомендацію поставлять ​​на голосування пленарної сесії Європарламенту, яка пройде 6-9 червня, а остаточне рішення залишається за Радою ЄС, яка на рівні міністрів юстиції та внутрішніх справ розгляне її 9-10 червня.

Але й після прийняття рішення потрібен буде ще якийсь час до реального відкриття кордонів. Члени комітету сподіваються, що ця дату затвердять до кінця 2011 року.

Головна умова прийому до Шенгенської зони – здатність країни забезпечити охорону зовнішніх кордонів ЄС. На думку членів комітету, недоліки, які залишились,  не представляють перешкоди на шляху Болгарії та Румунії в «шенген», але вимагають уваги.

«Чи готові ці дві країни увійти до Шенгенської зони? Моя відповідь – однозначно так. За деякими позиціями вони навіть краще підготовлені, ніж інші члени Шенгенського простору», – сказав доповідач Комітету з громадянських прав Карлос Коельо (Португалія).

Шенгенський простір відкритих кордонів з 1995 року розширилося з п’яти країн-засновниць до 25 держав. У нього входять 22 країни ЄС і три асоційованих члени: Норвегія, Ісландія та Швейцарія. Скоро буде асоційований Ліхтенштейн.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.