Новини світу. 13 травня. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу висловив “серйозні сумніви” щодо законності рішення Данії, яка першою з країн-членів ЄС оголосила про намір відновити митний прикордонний контролю з суміжними країнами.

Жозе Мануель Баррозу
Баррозу сумнівається в законності рішення Данії щодо прикордонного контролю

При цьому Баррозу не став чекати результатів розслідування самої Єврокомісії, яка в четвер приступила до детального аналізу можливих наслідків з боку даного кроку датської влади.

“При першій правовій оцінці видно серйозні сумніви у дотриманні Данією своїх зобов’язань щодо європейських угод про свободу пересування товарів, людей, послуг і фінансів, якщо оголошені контрольні заходи матимуть постійний характер”, – сказав Баррозу в телефонній розмові датському прем’єру.

Баррозу також заявив, що країни Євросоюзу не мають права встановлювати на своїх кордонах систематичний митний контроль.

Повідомляється, що, згідно із законодавством, Данія не має права відновлювати традиційні прикордонні КПП, але Шенгенська угода не забороняє розміщувати на кордонах постійні митні пости для вибіркової перевірки автомобілів. Напередодні міністр Данії у справах інтеграції іммігрантів та біженців Серен Пінд (Soeren Pind) запевнив, що введення митного контролю на кордонах з Німеччиною і Данією не спричинить перевірку паспортів та особистого огляду.

За словами Пінда, мова йде про роботу співробітників митниці, екіпірованих сканерами, які будуть перевіряти підозрілі автомобілі.

Пінд також підкреслив, що його країна в жодному разі не відмовляється від дотримання Шенгенської угоди, учасником якого вона є.

Нагадаємо, про посилення прикордонного контролю з Німеччиною і Швецією заявив датський міністр фінансів Клаус Йорт Фредріксен. План ввести більш суворий прикордонний контроль з сусідами Євросоюзу висунутий Датською народною партією (ДНП) і її лідером Піа Кьерсгором (Pia Kjaersgaard).

Раніше, голови МВС країн Євросоюзу домовилися про необхідність відновлення паспортного контролю в країнах Шенгенської зони у зв’язку з припливом іммігрантів з держав Північної Африки.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.