Новини економіки. 2 травня. Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що для України формула на газ повинна бути сформована на таких же принципах, на яких “Газпром” формує її для Чехії, Словаччини, Німеччини, Польщі і будь-який іншій європейській країні.

Микола Азаров
Азаров розповів про формулу дешевого газу

Про це повідомляється офіційному сайт Партії регіонів.

“Аргументів декілька. Перше: країни Європейського Союзу отримують газ за ціною більш низькою, ніж Україна. Це результат застосування цих газових угод (у 2009 році), цієї формули, яка робить абсолютно абсурдною ситуацію, коли країна, що знаходиться від Росії далі, отримує газ дешевший, ніж Україна. Другий аргумент, який ми вже висловлювали і дивувалися, чому формула вартості газу для України залежить від вартості газу, який практично не використовується в енергетиці України. Адже мова йде про європейський підхід, коли вартість газу прив’язується до вартості того енергетичного ресурсу, який може газ замінити. Який ресурс може замінити газ? Наприклад, вугілля. У нас багато вугілля. Чому ж не прив’язатися до цієї формули до вугілля? І, нарешті, найголовніше – не може існувати договір, який одну сторону влаштовує, а іншу ні. Практика застосування таких договорів показує, що рано чи пізно настає момент, коли цей договір розривається. Він зараз настав”, – підкреслив Азаров.

“З урахуванням харківських угод – це приблизно $200 за 1 тис куб метрів”, – зазначив прем’єр, говорячи про прогнозній ціні на газ для України.

“Ми виходимо з того, що ми ніяких для себе переваг не шукаємо, ми ніяких преференцій для себе не просимо. Ми говоримо про те, що для нас формула повинна бути сформована на таких же принципах, на яких “Газпром” формує для Чехії, Словаччини, Німеччини, Польщі, будь-якої європейської країни”, – резюмував Азаров.

Як повіломлялось раніше, Азаров побачив прогрес у газових переговорах з Росією, повідомляє Газета.уа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.