Огляд преси. Затримання екс-глави уряду України Юлії Тимошенко в ході допиту було не чим іншим, як демонстрацією сили.

Юлія Тимошенко
В Україні діє радянська судова система - Ніко Ланге

Про це пише німецька Die Presse.

Вчора в Києві затримали непримиренного лідера опозиції Юлію Тимошенко, яка приїхала до Генеральної прокуратури для допиту щодо газових угод з Москвою. Цілком можливо, що екс-прем’єра чекають обвинувачення у зв’язку з газовою угодою з Росією, розповідає видання.

Затримання екс-глави уряду в ході допиту було не чим іншим, як демонстрацією сили, вважає автор статті.

“Чи був у влади владі намір затримати її всерйоз? Чи було це інсценованим загрозливим маневром? Передумала влада під натиском Заходу?”, – запитується Юта Зомербауер.

Протягом деякого часу від Тимошенко не було новин. Проте несподівано генеральний прокурор Віктор Пшонка оголосив про те, що ввечері екс-прем’єр зможе покинути прокуратуру.

Для прихильників харизматичного лідера опозиції дії влади – чистої води інсценування. Вони не вірять у справедливе правосуддя на Україну і кажуть про те, що влада хоче звести з Тимошенко рахунки і знищити її в політичному сенсі, пише видання.

З інавгурації Януковича почалася хвиля розслідувань щодо колишніх міністрів і членів уряду. Не лише прихильники опозиції вважаються, що це тривожний сигнал. За словами керівника українського бюро Фонду імені Конрада Аденауера Ніко Ланге, в Україні спостерігається повернення “принципів пострадянського державного шантажу”.

Ланге вважає цинічними висловлювання влади щодо незалежної судової системи в Україні. Видання звертає увагу на “непропорційну природу” заяв влади, коли є очевидним тиск на представників колишньої влади, які перебувають під вартою.

“Все це дуже нагадує радянську правову систему”, – заявив Ніко Ланге.

Нагадаємо, Генпрокуратура провадить одразу три порушені проти Юлії Тимошенко кримінальні справи. Одна з них стосується підписання газових угод з Росією, коли лідер БЮТ перебувала на посаді прем’єр-міністра України.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.