Новини України. 31 травня. Міністерство охорони здоров’я України зобов’язало головних санітарних лікарів у всіх областях Приазовського та Чорноморського узбережжя провести дослідження зовнішнього середовища на можливу наявність холери.

Олександр Аніщенко
Аніщенко каже, що контролює ситуацію з холерою

Про це журналістам заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко вчора ввечері в Маріуполі після відвідання в інфекційному відділенні міської лікарні № 4 чотирьох хворих на холеру.

“У понеділок на селекторній нараді дали команду всім головним санітарним лікарям областей Приазовського регіону і Чорноморського – Одеського, Кримського, Миколаївського, Херсонського – про те, що вони повинні також, як у Маріуполі, провести дослідження зовнішнього середовища – води морської , річкової, а також риби і фекальних мас “, – сказав міністр.

Він підкреслив, що додаткові заходи контролю введені для того, щоб можна було без побоювання в курортний сезон відкрити оздоровчі центри на морському узбережжі.

“Найголовніше, ми сподіваємося, що дотримання всіх заходів дозволить нам відкрити на першому етапі оздоровчі центри, турбази, пансіонати і т. д. Але до отримання відповідей результатів аналізів не будемо давати послаблення, будуть застосовуватися жорсткі заходи безпеки”, – сказав голова МОЗ .

Говорячи про Маріуполь, Аніщенко повідомив, що “на засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії всі керівники силових органів отримали команду – поставити на пляжах таблички (про заборону купання), виставити патрулі по всьому узбережжі”.

Разом з тим Аніщенко вважає, що “оздоровчий період тут розпочнеться у відповідно до графіку, але з особливим розпорядженням заборонять купатися і ловити рибу”.

Нагадаємо, 29 травня в Маріуполі госпіталізували 4 людей, хворих на холеру. За попередніми даними, джерелом зараження стала виловлена ​​місцевими рибалками риба (бички), яку хворі готували і вживали в їжу, і морська вода.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.