Новини України. 11 травня. Адвокати Кучми Віктор Петруненко і Сергій Ульянов вважають, що слідчі повинні залучити фільм Андрія Кончаловського “Битва за Україну” до матеріалів справи проти Кучми.

Леонід Кучма
Адвокати Кучми знайшли фільм, де є докази невинності Кучми

На думку адвокатів Віктора Петруненка і Сергія Ульянова, фільм “Битва за Україну” містить фактичні дані, які мають доказове значення для справи, і слідчі повинні перевірити ці докази.

Вони відзначили, що фільм містить свідчення керівника міжнародного Фонду громадянських свобод Олександра Гольдфарба про існування записів екс-співробітника Держохорони майора Миколи Мельниченка, які свідчать, що Кучма відразу після зникнення Георгія Гонгадзе був вкрай стурбований і вимагав знайти журналіста.

Більше того, свідчення у фільмі говорять про те, що М.Мельниченко використав записи з корисливою метою, торгував державними інтересами України. “М.Мельниченко ходив по Америці і шукав фінансування на розшифровку цих записів. Йому дали десь $60-70 тисяч на цей проект як гонорар”, — зазначає у стрічці Гольдфарб.

“Коли він приїхав сюди і вибачився, йому сказали: “Коля, давай публікувати все, що є на цих плівках”. Він сказав: “Ні. Я не буду це публікувати, тому що це, по-перше, моя власність. У мене на це копірайт. Скільки ви мені заплатите?”, — додає він.

Також фільм містить спогади осіб, які безпосередньо спілкувалися з М.Мельниченком, мають інформацію про суперечності в його заявах і поясненнях, про справжні мотиви його дій і особисто знайомилися зі змістом його записів після зникнення Г.Гонгадзе.

Нагадаємо, 22 квітня російський кінорежисер Андрій Кончаловський повідомив про те, що його робота над документальним фільмом під назвою “Битва за Україну” наближається до завершення.

Раніше польський режисер Єжи Гофман зняв документальний фільм “Україна. Становлення нації“, на створення якого його надихнула книга екс-президента України Л. Кучми “Україна — не Росія”.

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.